Zachtop lachen
-
do 30 okt ’2520:15 uurgrote zaal
Rang 1 normaal € 29,00
Malou, een jonge vrouw met galgenhumor, durft van het ene op het andere moment niet meer deel te nemen aan het verkeer. In een even meeslepende als geestige voorstelling over een patiënt-in-ontkenning en haar therapeut onthult Zachtop lachen de impact van intergenerationele trauma’s en de kracht van stilte binnen families. Een verhaal vol humor om niet te hoeven voelen, dat uitdaagt tot het ontrafelen van het mysterie achter het zwijgen van Malou. Want wat is er gebeurd waar ze zo moeilijk over kan praten en waarom blijkt het motto van haar Indische familie ‘eten is zilver en zwijgen is goud’ pijnlijk treffend te zijn?
'Het ontroerende Zachtop lachen geeft knap inzicht in intergenerationeel trauma.' (★★★★de Volkskrant)
'Innemende voorstelling over de trauma’s van het kwetsbare kind.' (★★★★Trouw)
'Het spel van Hulst, Buysse en Beekman balanceert prachtig op het randje van verzwijgen en vertellen, van verdringen en onthullen of zelfs ontdekken.' (Theaterkrant)
'Zachtop lachen maakt indruk. [...] Het heeft het in zich om voor bepaalde bezoekers – en wat meer kun je van een theatervoorstelling verlangen? – een belangrijke, misschien wel levensveranderende eye-opener te zijn.' (★★★NRC)
'Zachtop lachen is een aangrijpende, goed opgebouwde voorstelling met een fenomenale hoofdrol van Emma Buysse. Een voorstelling die je bijblijft.' (★★★★★Theaterparadijs)
Malou Holshuijsen presenteert de podcasts Tussen dertig en doodgaan (met schrijver Tatjana Almuli) en Let’s go Mental (met neurobioloog Brankele Frank). Zachtop lachen was haar debuutroman en werd een bestseller. Er zal ook een televisieserie van verschijnen.
credits
met Kees Hulst, Emma Buysse en Minouk Beekman bewerking en regie Esther Scheldwacht live muziek Minouk Beekman licht Yuri Schreuders decor Lidwien van Kempen kostuum Lotte Goos muziekontwerp Moos de Walle producent Kobra Theaterproducties i.s.m. Het Nationale Theater met dank aan Lucky Fonz III foto Piek Kock en Annemieke van der Togt