Victoria Koblenko en Zineb Fallouk

Golem
  • vr 6 feb ’26
    20:15 uur
    grote zaal
    vanaf di 20 mei ’25 12:00 uur
  • De prijs is inclusief consumptie. Deze staat klaar in de pauze, of na afloop wanneer er geen pauze is.

In een benauwd appartement in Kyiv balanceren Maria en Martha, de weduwe en de ex-vrouw van een gesneuvelde soldaat, op het dunne koord tussen werkelijkheid en waan. Een aangrijpende, meeslepende voorstelling over liefde, verlies en de veerkracht van de menselijke geest.

Golem neemt je mee in een scherpe, ontroerende en soms absurd geestige strijd tussen een weduwe en een ex-vrouw, die niets met elkaar gemeen lijken te hebben – behalve hun liefde voor dezelfde man. Terwijl Oekraïne kraakt onder de gevolgen van de oorlog zoeken Maria en Martha houvast in elkaar, in herinneringen en in een bizarre poging om grip te krijgen op hun verlies.

Met zwarte humor, rauwe emotie en onverwachte tederheid vertelt Golem het verhaal van de stille slachtoffers van oorlog – de achterblijvers, de geliefden, de mensen over wie we nooit in de kranten lezen. 

Victoria Koblenko is een Nederlandse actrice, presentatrice en columniste van Oekraïense komaf. Ze werd landelijk bekend door haar rol in GTST en speelde daarna in vele films en series. Ook schuift ze vaak aan bij talkshows, bijvoorbeeld over de oorlog in Oekraïne.

Zineb Fallouk is actrice en schrijfster, geboren in Marokko. Ze is vooral bekend van haar hoofdrol in Mocro maffia en van de dystopische serie Arcadia. Ook schrijft ze scenario’s en werkt aan haar eerste boek, over het feit dat ze op zeer jonge leeftijd moeder werd.

credits

foto buro RuSt