Igone de Jongh en variërende pupillen
-
vr 8 jan ’2720:15 uurgrote zaal
Rang 1 normaal € 28,50
Igone de Jongh, dé prima ballerina van Nederland, kende een glansrijke carrière bij onder andere Het Nationale Ballet, waarin ze opkwam als Elévè, vele hoofdrollen danste en uitgroeide tot de onvolprezen muze van Hans van Manen. De afgelopen twee jaar creëerde ze drie grote eigen voorstellingen en was ze artistiek directeur van de United Ukrainian Ballet Company.
Het leven van Igone staat al sinds haar kindertijd in het teken van ballet. Na een carrière van meer dan 25 jaar reageert ze met deze masterclass op de vraag om haar persoonlijke ervaringen en kennis met jou te delen. Een avond vol liefde voor de dans, de danspraktijk en het persoonlijke verhaal.
‘Ik heb zelf al heel vroeg ervaren hoe het is om op het hoogste niveau te moeten presteren. Die topsportmentaliteit heeft me veel gebracht en ik ben er van overtuigd – zeker na mijn tijd als artistiek directeur van de United Ukrainian Ballet Company – dat ik veel te geven en toe te voegen heb aan de methodieken voor de huidige generatie dansers.’ (Igone de Jongh)
In Masterclass coacht Igone live variërende pupillen bij het aanleren van groot klassiek werk, waarna de pupillen dit 45 minuten durende stuk opvoeren, begeleid door de piano. Aan de hand van videofragmenten, quotes en een interview leren we Igone in deze masterclass als mens, danser en coach beter kennen.
credits
regie Jan Kooijman foto Peter van Heun